Portal_background_image

آلومينيوم ميان صنايع پايين ۵۰۰۰ تن شمش و بيلت آلومينيوم ميان صنايع پايين دستي مرتبط توزيع شد

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی گفت: طی هفته اخیر پنج هزار تن شمش و بیلت آلومینیوم میان صنایع پایین دستی مرتبط با آلومینیوم در استان مرکزی توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود نعمتی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در اراک، با اشاره به وضعیت توزیع شمش و بیلت آلومینیوم در راستای حل مشکلات صنایع پایین دستی این صنعت در استان، اظهار داشت: در حال حاضر نیمی از تولید آلومینیوم کشور در استان مرکزی صورت می گیرد و بیش از نیمی از مصرف این فلز نیز در استان است.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی افزود: در این زمینه با توجه به اینکه تصمیم گیری مطلوبی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد توزیع شمش آلومینیوم تولیدی استان انجام نشده بود، هم صنایع حوزه تولید آلومینیوم در تامین نقدینگی و فروش آلومینیوم دچار مشکل شده و هم صنایع پایین دستی درگیر کمبود شمش بودند.

نعمتی بیان کرد: برهمین مبنا، در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه تصمیم گرفته شد که استان رأسا با حضور دستگاه های مرتبط در مورد تعیین قیمت شمش و بیلت آلومینیوم تصمیم گیری کند.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی خاطرنشان ساخت: در جلسه گذشته تصمیم گرفته شد که پنج هزار تن شمش آلومینیوم در استان توزیع شود که هفته گذشته توزیع دو هزار تن انجام شد و تا امروز بیش از ۵۰درصد شمش توزیعی به مبلغ هر کیلوگرم ۲۲ هزار تومان در اختیار صنایع پایین دستی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در رابطه با توزیع بیلت نیز، مقرر شد یک هزار و ۵۰۰ تن بیلت بین واحدهای مصرف کننده آلومینیوم به قیمت هر کیلوگرم ۲۵هزار تومان توزیع شود و تمام واحدهایی که درخواست داده بودند برای آنها سهمیه تعیین شده است.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی ادامه داد: همچنین یک هزار و ۵۰۰ تن شمش آلومینیوم دیگر طی روزهای اخیر میان واحدهای متقاضی توزیع شده و سعی بر این است که تمام درخواست کنندگان از این میزان شمش توزیعی سهمیه داشته باشند.

نعمتی اضافه کرد: امید است با ثبات نسبی ایجاد شده در بازار آلومینیوم طی اقدامات اخیر، هر چه سریعتر وزارت صنعت، معدن و تجارت سیاست های توزیع شمش و بیلت آلومینیوم را تعیین و ابلاغ کنند و از آن پس دیگر دخالتی در این امر نخواهیم داشت.


دسته بندی

دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها