Portal_background_image

تشكيل اتاق فكر حوزه صادرات معاون اقتصادي استاندار مركزي تاكيد نمود ؛ ضرورت تشكيل اتاق فكر حوزه صادرات

كارگروه توسعه صادرات غير نفتي استان مركزي با حضور آقازاده استاندار،فرخي معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار،مديران كل اقتصادي مربوطه،برخي صادركنندگان نمونه استان و فعالان بخش خصوصي و مسئولين مربوطه برگزار شد .معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی در این جلسه گفت: تشکیل تیمی از صادرکنندگان برتر استان مرکزی به منظور احصا و شناسایی مشکلات حوزه صادرات این استان در دستور کار اتاق بازرگانی قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: تشکیل تیمی از صادرکنندگان برتر استان مرکزی به منظور احصا و شناسایی مشکلات حوزه صادرات این استان در دستور کار اتاق بازرگانی قرار گیرد.

سعید فرخی در کارگروه توسعه صادرات استان مرکزی در اراک، با بیان اینکه میزان صادرات غیرنفتی استان از ابتدای سال تاکنون آمار نگران کننده ای است، عنوان کرد: اینکه در این زمینه از ابتدای سال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد وجود داشته بسیار خوب است، اما با توجه به ظرفیت های صادراتی گسترده استان، این آمار تامل برانگیز است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی اضافه کرد: متاسفانه در زمینه صادرات مشکلات و موانع بسیار زیادی وجود دارد که تا زمان وجود این مشکلات نمی‌توان به صادرات قابل قبول برای استان صنعتی مرکزی امیدوار بود.

وی تصریح کرد: بعد از کاهش شدید ارزش پول کشور، این امید وجود داشت که بتوانیم از این شرایط به نفع صادرات استفاده کنیم که متاسفانه این مهم محقق نشده و باید در این زمینه بررسی های لازم انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی اظهار داشت: این مسئله در کمیته مقابله با تحریم های استان مطرح و دلایل مختلفی برای آن ذکر شده، اما هنوز به مشکل اصلی و یک نتیجه واحد در این زمینه دست پیدا نکرده‌ایم، بنابراین اتاق بازرگانی باید با معرفی ۱۰ نفر از صادرکنندگان برتر تیمی را برای بررسی این مهم تشکیل دهد.

فرخی خاطر نشان کرد: باید بتوانیم با اقدامات اصولی و کارشناسانه به یک تحلیل برسیم که در آینده در حوزه صادرات استان چه اتفاقاتی رخ خواهد داد؟ و برای این مهم برنامه‌های اجرایی داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی افزود: صادرات در استان مرکزی با توجه به فزونی واحدهای صنعتی و تولیدی که در آن قرار دارد به عنوان یک مساله مهم باید مورد توجه قرار گیرد و بتوانیم با رفع مشکلات صادراتی، تولیدکنندگان و صادرکنندگان را مورد حمایت بیشتر قرار دهیم.


دسته بندی

دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها