Portal_background_image

افزايش ۷۰هزار تني خريد تضميني گندم در مركزي نسبت به سال گذشته افزايش ۷۰هزار تني خريد تضميني گندم در مركزي نسبت به سال گذشته

معاون بازرگانی شرکت غله استان مرکزی از افزایش ۷۰هزار تنی حجم گندم خریداری شده از کشاورزان این استان در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد.

غلامرضا ملکی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی سال جاری تاکنون ۳۲۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان مرکزی به طور تضمینی خریداری شده که نسبت به سال قبل افزایش ۲۸درصدی دارد و ۱۰۰درصد حجم گندمی که در برنامه ریزی امسال مقرر بود از کشاورزان استان خریداری شود، محقق شد.

معاون بازرگانی شرکت غله استان مرکزی افزود: با وجود تحقق ۱۰۰ درصدی میزان گندم خریداری شده تضمینی در استان، کشاورزان طی چند روز آینده تا پانزدهم مهرماه جاری، برای تحویل گندم مازاد بر نیاز خود به مراکز خرید تضمینی فرصت دارند.

وی در رابطه با میزان پرداختی به کشاورزان استان بابت خرید تضمینی گندم در سال جاری بیان کرد: تا کنون بیش از ۲۶۰۰میلیارد ریال از مطالبات کشاورزان استان پرداخت شده و پیگیر آن هستیم که هر چه زودتر مابقی مطالبات هم تسویه شود.

معاون بازرگانی شرکت غله استان مرکزی خاطرنشان ساخت: امسال کشت گندم در ۲۰۰هزار هکتار و کشت دانه روغنی کلزا نیز در شش هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان مرکزی انجام گرفته است

ملکی عنوان کرد: طبق ارزیابی صورت گرفته، امسال به طور میانگین از هر هکتار اراضی دیم زیر کشت گندم در استان مرکزی یک تن و از هر هکتار اراضی آبی زیر کشت گندم در استان، سه تن محصول به دست آمده است.

گفتنی است میانگین مصرف سالانه گندم در استان مرکزی ۱۳۰ هزار تن است و سال گذشته ۲۵۰هزار تن گندم در این استان به صورت تضمینی خریداری شد


دسته بندی

دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها