Portal_background_image

استان مركزي رتبه نخست كشور در راه اندازي واحدهاي راكد را كسب نمود / حل مشكلات واحدهاي توليدي اين استان الگوي خوبي براي كشور استان مركزي رتبه نخست كشور در راه اندازي واحدهاي راكد را كسب نمود / حل مشكلات واحدهاي توليدي اين استان الگوي خوبي براي كشور

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: ازابتدای سالجاری تاکنون ۵۵ بنگاه صنعتی و اقتصادی دراستان مرکزی احیا شده و این استان در زمینه حیات دوباره صنایع راکد، رتبه اول را در کشور دارا بوده و در حال تبدیل‌شدن به یک الگوی کشوری است. رضا رحمانی در نشست ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با اشاره به فعال سازی شرکت های هپکو وآذرآب گفت: به شرکتهایی که در حال رکود هستند مدل فعالسازی هپکو و آذرآب را توصیه می کنم زیرا این مدل جواب داده و با همکاری کارگران و مدیران و مسئولان استان شاهد رونق دوباره تولید در استان مرکزی هستیم . این نوع همکاری متقابل می تواند به الگویی در کشور تبدیل و برای فعالسازی دیگر صنایع به کار گرفته شود . وزیر صنعت ، معدن و تجارت دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره احیای واحدهای صنعتی کشور از ابتدای سال تا کنون گفت: از ابتدای سال تا به امروز هزار و 307 واحد صنعتی تعطیل کشور با 18 هزار و 927 نفر اشتغال دوباره فعال شدند، طبق شناسایی ها و هدفگذاری های انجام شده باید تا پایان سال این آمار به یک هزار و 693 بنگاه برسد. رحمانی استان مرکزی را پرچمدار احیای واحدهای راکد کشور خوانده و تصریح کرد: با تلاشهای صورت گرفته توسط استاندار مرکزی ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی و مسئولین اقتصادی استان تعداد 55 واحد راکد احیا شده واستان مرکزی رتبه نخست این عزم جدی کشوری را به خود اختصاص داده است وامروز این استان در حال تبدیل به یک مدل الگویی برای سایر استان‌ها است. وی در خصوص تبصره 18 ، گفت: نمایندگان استان مرکزی با تمام وجود از تولید حمایت کرده‌ و چند حکم خوب از جمله تبصره 18 را ارائه داده‌اند که در این راستا در بودجه 98 از این تبصره استفاده شده و همچنین برای سرمایه در گردش نیز یارانه تعریف شده که در سال 98 هم ادامه خواهد داشت . وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در استان مرکزی 320 طرح با پیشرفت بیش از 60 درصد وجود دارد، گفت: در راستای عمل به فرمایش مقام معظم رهبری توجه به تولیدات داخلی مورد توجه بیشتری قرار گرفته است

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: ازابتدای سالجاری تاکنون ۵۵ بنگاه صنعتی و اقتصادی دراستان مرکزی احیا شده و این استان در زمینه حیات دوباره صنایع راکد، رتبه اول را در کشور دارا بوده و در حال تبدیل‌شدن به یک الگوی کشوری است.

رضا رحمانی در نشست ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با اشاره به فعال سازی شرکت های هپکو وآذرآب گفت: به شرکتهایی که در حال رکود هستند مدل فعالسازی هپکو و آذرآب را توصیه می کنم زیرا این مدل جواب داده و با همکاری کارگران و مدیران و مسئولان استان شاهد رونق دوباره تولید در استان مرکزی هستیم . این نوع همکاری متقابل می تواند به الگویی در کشور تبدیل و برای فعالسازی دیگر صنایع به کار گرفته شود .

وزیر صنعت ، معدن و تجارت دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره احیای واحدهای صنعتی کشور از ابتدای سال تا کنون گفت: از ابتدای سال تا به امروز هزار و 307 واحد صنعتی تعطیل کشور با 18 هزار و 927 نفر اشتغال دوباره فعال شدند، طبق شناسایی ها و هدفگذاری های انجام شده باید تا پایان سال این آمار به یک هزار و 693 بنگاه برسد.

رحمانی استان مرکزی را پرچمدار احیای واحدهای راکد کشور خوانده و تصریح کرد: با تلاشهای صورت گرفته توسط استاندار مرکزی ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی و مسئولین اقتصادی استان تعداد 55 واحد راکد احیا شده واستان مرکزی رتبه نخست این عزم جدی کشوری را به خود اختصاص داده است وامروز این استان در حال تبدیل به یک مدل الگویی برای سایر استان‌ها است.

وی در خصوص تبصره 18 ، گفت: نمایندگان استان مرکزی با تمام وجود از تولید حمایت کرده‌ و چند حکم خوب از جمله تبصره 18 را ارائه داده‌اند که در این راستا در بودجه 98 از این تبصره استفاده شده و همچنین برای سرمایه در گردش نیز یارانه تعریف شده که در سال 98 هم ادامه خواهد داشت .

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در استان مرکزی 320 طرح با پیشرفت بیش از 60 درصد وجود دارد، گفت: در راستای عمل به فرمایش مقام معظم رهبری توجه به تولیدات داخلی مورد توجه بیشتری قرار گرفته است 


دسته بندی

دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها