Portal_background_image

ذخيره‌سازي 1500 تن سيب و پرتغال شب عيد در استان مركزي ،

مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی از خرید و ذخیره‌سازی یک هزار و 500 تن سیب و پرتغال به منظور تنظیم بازار شب عید استان خبر داد.

محمود نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده یک هزار تن پرتغال و 500 تن سیب به منظور تنظیم بازار شب عید استان خریداری شده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون میوه خریداری شده در سردخانه‌ها ذخیره‌سازی شده تا پس از تعیین قیمت و ابلاغ دستور توزیع وارد بازار شود.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: کیفیت محصولات خریداری شده خوب و از نوع درجه یک است که پس از تایید گروه نظارت و ارزیاب از بازار دماوند و شمال خریداری شده است.

نعمتی بیان داشت: با توجه به اینکه امسال نمایشگاه بهاره در استان برگزار نمی‌شود، قرار است محصولات مورد نیاز مردم از طریق تعیین مراکز فروش فوق‌العاده عرضه شود.

وی همچنین از ذخیره‌سازی گوشت قرمز و مرغ به اندازه نیاز بازار خبر داد و گفت: هم اکنون در سردخانه‌های استان بیش از 2 هزار تن مرغ منجمد موجود است تا در صورت افزایش قیمت وارد بازار شود.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: به منظور تامین برنج مورد نیاز مردم نیز واردات برنج صورت گرفته و مردم می‌توانند برنج مورد نیاز خود را از طریق تعاون روستایی خریداری کنند.

نعمتی بیان داشت: در شهرها مشکلی در ذخیره سازی میوه و گوشت وجود ندارد، اما از آنجا که در روستا مکانی برای ذخیره سازی نیست و  روستاها باید خود تولید کننده  محصولاتی چون گوشت و مرغ و تخم‌مرغ باشند.

وی ادامه داد: در سه سال گذشته مشکلی در تنظیم بازار شب عید وجود نداشت، عرضه کنندگان مدعی هستند خریداری نیست و باید به دنبال تحریک تقاضا بود،


دسته بندی

دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها